Este întrebarea pe care Marina Almăşan şi Mircea Radu o discută marţi dimineaţă, de la 10.10, cu toţi cei care sunt "Femei de 10, bărbaţi de 10"!
Ediţia de luni este disponibilă online pe TVR+.
Marina Almăşan şi Mircea Radu continuă seria întrebărilor aparent fără de răspuns în emisiunea „Femei de 10, bărbaţi de 10”. Alături de invitaţii de marţi, Roxana Iliescu şi doctorul Bogdan Marinescu, cele două tabere vor discuta despre copii. Sau despre "barza" care vine din ce în ce mai rar pe meleagurile noastre. Oare de ce?
Când un grup de femei discută despre „câte-n lună şi în stele” cu un grup de bărbaţi, duelul argumentelor pro şi contra este de neevitat. Dar când atât femeile şi bărbaţii sunt „de nota 10”, iar cele două „tabere” sunt conduse de Marina Almăşan şi Mircea Radu, atunci întâlnirea trebuie neapărat televizată! Pentru că dincolo de înfruntarea ideilor şi a argumentelor, a ironiilor şi a glumelor subtile, a temelor serioase şi a celor mondene, întregul spectacol devine inedit, cu final neaşteptat.
Şi cum în viaţa de zi-cu-zi Lumea Femeilor are de cele mai multe ori percepţii diferite faţă de Lumea Bărbaţilor (indiferent dacă este vorba de timpul liber, relația în cuplu sau interacțiunea cu cei din jur), „competiția tacită" între cele două sexe şi dorinţa de a demonstra că nici unul nu este cu nimic mai prejos față de celălalt, va genera la TVR 2 un spectacol savuros, plin de informaţii, energie pozitivă şi multă distracţie. Invitaţii fiecărei ediţii vor fi şi ei parte a celor două „tabere” iar finalul va demonstra, cel mai probabil, că pentru telespectatori se adevereşte proverbul „când doi se ceartă, al treilea câştigă”.
Acceptaţi invitaţia făcută de Marina Almăşan şi Mircea Radu ca din 17 octombrie, în fiecare zi, de luni până vineri, să le urmăriţi confruntarea amicală în emisiunea „Femei de 10, bărbaţi de 10” – difuzată (cum altfel?) de la ora 10.10!