loader

Best of: Daniela Zeca Buzura, în dialog cu Sanda Ţăranu

„Mic Dejun cu un campion” aduce în fiecare sâmbătă cele mai bune interviuri realizate în cel de-al treilea sezon. Pe 2 iulie, de la ora 9:30, la TVR 2, ne reîntâlnim cu Sanda Ţăranu.

 

Daniela Zeca-Buzura
Mic dejun cu un campion

Dragi prieteni, vă mulţumim încă o dată pentru fidelitatea cu care ne urmăriţi şi cu care ne scrieţi, încurajându-ne să continuăm demersul nostru şi în grila următoare. Datorită vouă, Mic dejun cu un campion atins un număr record de mesaje pe care le dorim reflectate şi în cifrele de audienţă.

Iată că suntem la finalul celui de-al treilea sezon al Mic Dejunului la care ne-am străduit să invităm campioni adevăraţi, unul şi unul, din toate domeniile, de toate vârstele, cu exemple de viaţă şi experienţe diferite. Sperăm ca fiecare dintre ei să fi stârnit interesul vostru. (Ileana Ploscaru Panait, producătoarea emisiunii)


Sâmbătă, 2 iulie, emisiunea continuă seria interviurilor Best Of, când ne vom întâlni cu Sanda Ţăranu, una dintre cele mai relevante branduri ale Televiziunii Române. „Nu am făcut dizidenţă. Sunt o muncitoare, nu o luptătoare şi atunci, cred că aşa cum a hotărât Dumnezeu, a fost bine”, mărturisea ea în interviul care a avut premiera în luna aprilie a acestui an.

„În acest an dificil, confruntant cu încercări majore pentru instituţie dar şi cu un program extrem de selectiv prin care se vor marca cei 60 de ani de existenţă ai «Venerabilei Doamne», mereu jună datorită generaţiilor care se succed în faţa micului ecran, Sanda Ţăranu revine în platoul Micului Dejun”, spune Ileana Ploscaru Panait.

Un Campion al tinereţii logevive, al frumuseţii inteligente, al pasiunii pentru o meserie acaparatoare care cere TOTUL, Sanda Ţăranu este întruchiparea perfectă a jurnalistului care o viaţă s-a dăruit cu adevărat telespectatorilor. „Nu, nu sunt un campion. Vă rog să nu-mi mai spuneţi aşa!”, se apăra Sanda Ţăranu în debutul conversaţiei noastre. Dar ce altceva ar putea fi după o carieră de televiziune de peste 35 de ani! Care „vedetă” a zilelor noastre nu ar fi invidioasă?

Mai multe detalii puteţi găsi aici.
Înregistrarea este disponibilă şi online, pe TVR+.

***

Emisiunea este difuzată şi pe TVR HD (sâmbătă, 2 iulie, ora 13:00), TVR Internaţional (marţi, 5 iulie, ora 15:00) şi TVR Moldova (sâmbătă, 9 iulie, ora 9:00).

***

„Dorim să mulţumim încă o dată partenerilor noştri, Librăriile Cărtureşti, unde, săptămână de săptămână, datorită filmărilor pe care le realizăm în Grădina Verona, le dăm peste cap programul de prânz. Şi nu se supără, ba, dimpotrivă, mai dau şi o mână de ajutor pentru a ne servi cu promptitudine o cafea aromată sau cele mai noi reţete de limonade. Un loc cu autentică tradiţie culturală unde oaspeţii emisiunii Mic Dejun se simt atât de bine”, spune Ileana Ploscaru Panait, producătorul TVR al emisiunii.

 

 

4:20 Mic dejun cu un campion

Moderator si producător: Daniela Zeca Buzura

(Reluare)

5:10 Puternici, impreuna

*Emisiunea PUTERNICI, IMPREUNA este un program care aduce fata in fata o familie din randul oamenilor simpli (sau un reprezentant al familiei, de la caz la caz ) si o vedeta, o personalitate din lumea artistica, sportiva sau politica. Acestia isi expun in fata telespectatorilor problemele lor, probleme cu care se confrunta orice om indiferent de clasa sociala, pregatire profesionala sau sex. Emisiunea PUTERNICI, IMPREUNA poate deveni una dintre optiunile preferate ale telespectatorilor TVR2, care se regăsesc in tematica sa, dar si un bun prilej de a întâlni vedetele lor preferate cu problemele lor ascunse.Emisiunea, zilnica, de luni pana joi, va pune in discutie si va cauta solutii pentru aspecte ale vietii de familie ale românilor de rând, începand cu relatia in cuplu, cresterea și educarea copiilor, alegerea partenerului de viată, gestionarea situatiilor delicate in cuplu, etc.

Producator Liana Daman

(Reluare)
 
Crăciunul la TVR – emoție, credință și mari întâlniri artistice

Premiere cinematografice, concerte-eveniment, transmisiuni religioase și ediții aniversare de colecție, pe TVR 1, TVR 2, TVR 3, TVR Cultural, ...

Crăciun de poveste cu Paul Surugiu FUEGO, la TVR 2

Crăciun de poveste cu Paul Surugiu FUEGO, la TVR 2

publicat: joi, 18 decembrie 2025

Ediții speciale „Drag de România mea!” și concertul pop-simfonic „Cântec nesfârșit”, în premieră, de sărbători

"Cap Compas": Varna Frame

publicat: miercuri, 17 decembrie 2025

Sâmbătă, 20 decembrie, de la ora 17:30, la TVR 2, vă invităm să urmăriți ultimul reportaj de călătorie "Cap Compas" din acest sezon.

 

#tvr2