loader
Foto

Legea străzii

IL CITTADINO SI RIBELLA - Italia, 1974

miercuri, 17 iunie 2020
ora 20:10

 

 

Regia: Enzo G. Castellari

Cu: Franco Nero, Giancarlo Prete, Barbara Bach

Film de acţiune, poliţist. Inginerul Carlo Antonelli, onest cetăţean genovez, este victima unui jaf comis de trei răufăcători violenţi într-un oficiu poştal. Izbindu-se de nepăsarea şocantă a autorităţilor, bărbatul decide să-şi facă singur dreptate şi să pornească personal pe urmele gangsterilor, cu orice risc.

XX ACEST PROGRAM ESTE INTERZIS COPIILOR SUB 12 ANI (12)

12:00 Telejurnal TVR2

*Meteo*Sport

Translator mimico-gestual Andreea Darie

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

13:00 Cultura minorităţilor

* La porţile orientului

* De la numele celui de-al XXXI-lea sultan, ce iniţiase epoca de reforme a Tanzimatului, Abdul Medgid, îşi va lua numele noul oraş de pe Valea Kara-Su.

Aici fiinţa în anul 1901 singurul seminar teologic musulman din ţară.

Astăzi, oraşul Medgidia găzduieşte, an de an, o competiţie de excelenţă: Olimpiada Naţională de religie cult musulman, în limba turcă iar anul acesta a adunat 60 de elevi ce-au demostrat nu doar competenţe de comunicare în limba maternă ci şi dragoste faţă de religia în care s-au născut.

Producator: Dana Ioniţă

 

#tvr2