loader
Foto

Ameninţarea din umbră

OFFLINE – Canada, 2012

vineri, 27 septembrie 2019
ora 23:10

 

 

Regia: Curtis Crawford

Cu: Mischa Barton, Marco Grazzini, Ron Lea

Thriller. Tânăra artistă Aiden Ashley locuieşte izolată, în urma traumei suferite când părinţii ei au fost asasinaţi în propria lor casă, de către un individ care o hărţuise pe internet. Treisprezece ani mai târziu, ucigaşul, care n-a fost descoperit de poliţie, reîncepe s-o urmărească, tulburându-i din nou existenţa.

* ACEST PROGRAM ESTE INTERZIS COPIILOR SUB 12 ANI. (12)

8:00 Repere sacre

Duminica a sasea a Pastelui Comentariu: Părintele Tarciziu Şerban, preot colaborator Producător: Ciprian Dumea Transmisiune directă de la Catedrala Romano-Catolică Sfântul Iosif din Bucureşti ATENTIE: POSIBILE PRELUNGIRI

9:00 Ferma

*Anul 26 *Editia

Nu mai aveti loc la oraș ? Încercați la țară !....

Emisiune pentru actualiși viitori tineri fermieri.

UNDEVA ÎN ROMÂNIA

.....Din livadă.....direct către consumatori.....

Dupa ce a lucrat multi ani in strainatate , Florin a revenit pe meleagurile natale si a pus bazele unei Companii de construcții civile si industriale.

Devenit om de afaceri , el a înființat o livadă modernă și superintensivă de pomi fructiferi dupa un model olandez. Livada are 45 de hectare compusă din 20 ha cu diverse soiuri de măr , 10 ha cu cireș , 10 ha cu cais și 5 ha cu gutui.

De-a lungul timpului fermierul a beneficiat și de fonduri europene pentru un depozit modern. Ferma pomicolă dispune de spații de depozitare cu camere frigorifice și de o fabrică de procesare.

In depozit are o linie de sortare fructe , folosind diferiți parametri specifici-culoare , diametru , greutate , pentru a atinge un nivel ridicat de livrare.

Fructele care nu corespund acestor standarde sunt trimise către fabrica de procesare unde se produc sucuri și piureuri din fructe.

Sucul este natural 100% , fără adausuri de apă , zahâr sau conservanți

Pasteurizarea si ambalarea aseptica la rece sunt singurele modalități de

conservare. Producția anuală de fructe este de peste 2500 de tone.

Florin a creat un brand DE LIVADĂ.

Ulterior el a înfîințat și o vie cultivată cu struguri de masă pe 20 de hectare.

Compania sa PIF@ LMS desface producția prin importante retailuri.

Participă: Florin Păltinuș-antreprenor și investitor, sat Precistanu , com.Garoafa , Vrancea

Emisiune de: Viorel Alexandru Popescu si Eugen Daniel Iancu Cosmeriuc

 

#tvr2