loader
Foto

Elena Gheorghe: „Sunt un om care pune suflet și care a câștigat!”

Invitata Irinei Păcurariu la "Rețeaua de idoli" a fost Elena Gheorghe, care și-a testat limitele într-o familie unde 11 membri, inclusiv ea, au trecut prin experiența infecției cu Coronavirus. Revedeți ediția vineri, de la ora 22:00, la TVR 2.

 

Irina Păcurariu
Rețeaua de idoli

În toată perioada, artista, care a făcut o formă mai ușoară a bolii, a fost un important suport pentru familia sa. Frumoasa și talentata cântăreață a oferit la TVR 2 primul său interviu.

Cu origine aromână din partea tatălui, Elena Gheorghe a debutat pe scena muzicii populare la vârsta de trei ani, cântând un duet împreună cu mama sa, cântăreața de muzică populară Mărioara Man Gheorghe. În carieră, Elena Gheorghe și-a făcut un nume în muzica pop-dance și armânească și a reprezentat România la Eurovision, în 2009.

(w882)

Invitată la „Rețeaua de idoli”, interpreta a răspuns deschis la întrebări legate de muzică, familie, cei doi copii năzdrăvani sau șocanta experiență COVID-19 și a vorbit, după perioada dificilă prin care a trecut, despre lucrurile care au cu adevărat valoare în viață.

„Am cântat când eram mică muzică armânească acasă, în familie. Apoi, am scos un album în 2008, când era perioada cu piesa „Te ador”, care ajunsese în topuri. După ce bunica mea s-a stins a fost ca un fel de omagiu pentru ea. Un proiect de suflet în care am investit doar eu. Vreau să cânt despre speranță, despre iubire adevărată, despre valori. Iubirea este cea mai importantă valoare pe care o poate avea un om: atunci când faci totul din dragoste, fără să te gândești dacă pierzi. Eu nu sunt un bun afacerist și nici nu cred că am fost vreodată, dar sunt un om care pune suflet și care a câștigat, chiar și bani, tocmai pentru că am pus suflet”, a spus Elena Gheorghe la „Rețeaua de idoli”.

(w882)

12:00 Telejurnal TVR2

*Meteo*Sport

Translator mimico-gestual Lena Dermengiu

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

13:00 Cultura minorităţilor

* Maghiara de pe doi Sezon Nou

* In memoriam Gálfalvi Zsolt

Producător: Kacsó Edith

 
Povestea lui Vișinel Bălan deschide noul sezon „Istorii de bun gust” la TVR 2

Fost copil instituționalizat, tânărul care a absolvit trei facultăți, două masterate și un doctorat are acum în grijă copii defavorizaţi. Prima ...

Tinereţe, prietenii şi amintiri la „Drag de România mea!”

Sezonul 16 al emisiunii “Drag de România mea!” continuă sâmbătă, 28 martie, ora 20.00 şi duminică, 29 martie, ora 15.00, cu cea de-a doua ediţie.

Filmul ce i-a pus faţă în faţă prima oară pe Johnny Depp şi Amber Heard se vede la TVR 2

„Filmul de artă” ne aduce, în ultima duminică de martie, comedia„Jurnalul unui iubitor de rom”. Îl urmărim pe 29 martie, de la ora 22.00, a TVR 2.

 

#tvr2