loader

Despre medicina integrativă, joi la “Un doctor pentru dumneavoastră”

Tema ediţiei din 13 martie de la “Un doctor pentru dumneavoastră” a fost medicina integrativă, cu accent pe afecţiunile dermatologice transmise de la mama la făt.

 

UPDATE: Ediția din 13 martie este disponibilă online pe TVR+

Invitatul Cristinei Timuş este doctorul John Ionescu, personalitate de prim rang a vieţii medicale internaţionale.

Doctorul Ionescu este director ştiinţific şi fondator al Clinicii Speciale Neukirchen şi unul dintre românii care şi-au constituit o carieră de prestigiu în străinătate.

Legat sufleteşte de ţara sa de baştină, profesorul revine cu regularitate în România, implicat fiind în transformările pe care le cunoaşte mediul medical românesc.

Nu rataţi ediţia de joi a emisiunii “Un doctor pentru dumneavoastră”, de la ora 18.00, la TVR Internaţional şi pe TVR+.

9:00 Teleşcoala

* Istorie (BAC)

Producator: Sinziana Milosoiu

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

9:30 Zile de poveste

(Quand l’histoire fait dates, Franţa, 2020)

Regia: Denis van Waerebeke, Lucie Caries, Benoît Laborde, Thomas Sipp

Istoria omenirii prinde viaţă sub ochii noştri, ca şi cum am fi într-o maşină a timpului, şi ne oprim la câteva date care i-au schimbat cursul.

*Ep.9: 11 februarie 1990: Eliberarea lui Nelson Mandela

 

#tvr2